Jak vybrat satelitní komplet

 

V první řadě je třeba si uvědomit, zda chcete přijímat běžné satelitní vysílání nebo satelitní vysílání ve vysokém rozlišení označovaném HDTV. Pro příjem HD kanálů potřebujete dražší zařízení, které využijete jen v případě napojení na HD ready a Full HD televizory. Samozřejmě na HD komplet můžete přijímat i SD (klasické) programy. Obráceně to však nejde.

Takže teď už víme, jestli hledáme klasické nebo HDTV komplety. Druhou otázkou, kterou je nutno si položit je kolik televizorů chceme připojit. Každý účastník totiž musí mít u své TV vlastní satelitní přijímač. Podle jejich počtu se též odvíjí počet vývodů na konvertoru satelitní paraboly. Od každého přijímače totiž musí vést samostatný koaxiální kabel až k satelitnímu talíři.

Další podstatnou věcí je satelitní přijímač. Ten by měl dobře zvládat interpretaci českých znaků. Pro naše podmínky by měl mít vestavěný dekodér Cryptoworks s možností vkládání dekódovacích karet pro příjem kódovaných programů. Nezapomeňte na příjemné uživatelské ovládání a přívětiví ergonomický tvar.

Dalšími kritérii pro výběr satelitních kompletů pak jejíž cena, výrobce, prodejce a podobné detaily.

 

Zdroj: DigiPrijem.cz


DigiPrijem.cz to jsou satelitní komplety a satelitní technika. Online Teletext a televizní archiv